Aktualności

03 Listopad 2018, odsłon: 564

Porażka we Wrocławiu

PGE MKK Siedlce przegrał 70:81 ze Ślęzą Wrocław.

Pomimo niedawnych problemów zdrowotnych udało się postawić na nogi Oksanę Mollov, która zaczęła mecz we Wrocławiu w pierwszej piątce.

Ślęza szybko objęła prowadzenie 4:0. Siedlczanki nie podłamały się nie najlepszym otwarciem i doprowadziły do wyrównania (9:9). Podopieczne Teodora Mollova z każdą upływającą minutą czuły się coraz lepiej na wrocławskim parkiecie. Efektem takiego stanu rzeczy było prowadzenie 15:11. Drużyna Arkadiusza Rusina otrząsnęła się z marazmu i po 10 minutach wygrywała 22:19. Po akcji 2+1 Terezii Palenikovej wrocławianki odjechały przyjezdnym na dziewięć punktów (32:23). Trener Mollov zareagował czasem, jednak nie wybił z uderzenia rywalek. Do przerwy Ślęza prowadziła 49:37.

Trzecia kwarta była wyrównana. To nie była jednak dobra informacja dla PGE MKK, który musiał gonić wynik. Po celnej trójce Marissy Kastanek było 68:55 dla Ślęzy. Na początku ostatniej odsłony spotkania do głosu doszły Amerykanki w siedleckich barwach. Skuteczna gra tria Bellock-Harris-Lapszynski doprowadziła do emocji. Prowadzenie Ślęzy zostało zniwelowane do pięciu oczek (70:65). Nerwy gospodyń ukoiła Agata Dobrowolska, która pocelowała z dystansu. Wrocławianki uspokoiły grę i dowiozły prowadzenie do końca, wygrywając ostatecznie 81:70.

PGE MKK miał 10 listopada zagrać u siebie z Artego Bydgoszcz, ale z powodu meczu rywalek w europejskich pucharach prawdopodobnie dojdzie do zmiany terminu lub przeniesienia spotkania. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

03.11.18, 18:00 - Wrocław

EBLK: Ślęza Wrocław - PGE MKK Siedlce 81:70 (22:19, 27:18, 19:18, 13:15)

Ślęza: 33. Terezia Palenikova 17, 19. Taisiia Udodenko 17, 51. Sydney Colson 15, 23. Marissa Kastanek 11, 22. Lea Miletić 6, 9. Agata Dobrowolska 5, 11. Cierra Burdick 4, 77. Monika Naczk 3, 25. Karina Szybała 3, 6. Daria Marciniak

PGE MKK: 30. Rebecca Harris 18, 8. Kristi Bellock 16 (15 zbiórek), 7. Jessica Dulęba 8, 42. Samantha Lapszynski 7, 9. Oksana Mollov 6, 21. Tetiana Jurkewiczus 4, 15. Samra Omerbašić 4, 25. Marta Urbaniak 3, 10. Ewa Bacik 2, 6. Laura Ikstena 2